Project Groceries site thumbnail image

Simple Pricing

A simple yearly rate per school

$350/year

Frequently Asked Questions

Does the price apply to individual accounts?

The subscription price is for a school and will not apply to individual accounts. When a school is subscribed, everyone with accounts linked to that school will have access to Project Groceries.

How long does the subscription last?

The subscription lasts 12 months. For example, if you subscribe on August 1st 2020, your subscription will be active until August 1st 2021 at which point it will renew for another 12 months.

Is it possible to have multiple users for one account?

Yes. Mutliple users can be connected to one school account. This allows you to share classes, recipes, ingredients etc.

How do the payments work?

Payments for subscriptions are made at the bottom of the 'settings' page of your account. Payments can be made either by credit/debit card or by invoice. You can also view your school's payment history and download invoices all in the same place. If you would also like a receipt of payment, we would be more than happy to provide one upon request.

Have more questions? Ask us.

Interested?

Commitment free and set up done for you.

bruh